08:57 Чудова поїздка до Польщі | |
Так як проект носив політичний характер, то передбачав підготовку молоді із України і Польщі до участі у виборах, а також ознайомлення їх із спільною культурою та історією. Завдянням заходу є надання вичерпної інформації про президентські і парламентські вибори та вибори до органів місцевого самоврядування учнівській молод. Тому учасникам із України було надано право балатуватись у президенти Польщі зі своєю передвиборчою програмою у формі гри. Дуже цікаво було спостерігати, як наша молодь відстоювала надане їм право, з величезною відповідальністю поставилась до висунутих завдань.
Поїздка до Польщі – це не тільки участь у проекті, а й ознайомлення молоді з історією, культурою та природним ландшафтом країни. Школярі мали змогу подорожувати Польщею із півночі на південь ( міста Санок, Поронін та Ілава), милуватись чарівними її краєвидами, відвідувати музеї, найкращі архітектурні пам’ятки. Незабутнім залишився у пам’яті учасників шедевр архітектури - Замок Тевтонського ордену в Мальборку, що був резиденцією великого магістра Тевтонського ордену з 1309 по 1456 роки. Це найбільший середньовічний цегляний замок у світі, один з еталонів цегляної готики, пам'ятка Світової спадщини ЮНЕСКО. Також своєю красотою і величавістю запам’ятався католицький монастир в польському місті Ченстохова. Повна назва — Санктуарій Пресвятої Діви Марії Ясногорської. Монастир належить монашому ордену паулінів. Ясногорський монастир відомий, як місце зберігання Ченстоховської ікони Божої Матері, яку католики шанують як величну реліквію. Ясна Гора — головний об'єкт релігійного паломництва в Польщі. З великим захопленням учасники проекту долали восьмикілометрову відстань до «Морського ока» – найкрасивішого, найбільшого і найвідомішого озера у Татрах. Воно розташоване у польських Татрах, у долині Риб’ячого Потоку, на висоті 1395 м.
Сусідні гори вищі за рівень води майже на кілометр. Красиві та величні Татри завжди приваблювали мандрівників. Народ, що проживає в цих дивовижних місцях, навіть склав легенду. Нібито Бог, створюючи Землю, залишив цей райський куточок для себе. І тільки пізніше вирішив подарувати його людям.
Проте найголовніше, що винесли діти з цією поїздки - це спілкування з польською молоддю, адже результатом стали дружні стосунки, продовження спілкування через листування. А може у майбутньому нашій молоді доведеться навчатися у цій прекрасній країні, так дружньо налаштованій до України та мати можливість здобути справжню європейську освіту . Саме з цього питання до коледжу 27 листопада 2015 року завітав гість з Польщі, у минулому наш земляк, який детально ознайомив випускників шкіл та коледжу з умовами прийому до вищих навчальних закладів та навчання в них.
Великі слова вдячності від батьків і молоді були сказані в його адресу, так як він не забуває про свою країну і завдяки своїй науковій роботі та отримані гранти надає можливість нашій молоді навчатись за кордоном.
Олена Кириленко, завідувач відділення правознавства
| |
Переглядів: 640 | |
вологість:
тиск:
вітер:
|