Виховує все: люди, речі, явища, але перш за все, люди. З них на першому місці - батьки і педагоги.
Антон Макаренко (1888-1939, радянський педагог і письменник)
Виховна робота у ВСП Путивльському фаховому коледжі Сумського НАУ є цілісним процесом розвитку особистості, в якому реалізуються потреби студентства і держави в національно-патріотичному, інтелектуально-духовному, громадянсько-правовому, моральному, екологічному, естетичному, трудовому та фізичному вихованні майбутніх представників української еліти.
Основними завданнями виховної роботи є:
-різнобічний розвиток індивідуальності студента на основі виявлення його задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб;
-збереження й зміцнення морального, фізичного і психічного здоров’я вихованців;
-виховання студента як громадянина країни, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у різних життєвих ситуаціях;
-організація дозвілля вихованців, пошук нових його форм;
-розвиток студентського самоврядування та ін.
Адміністрація коледжу та органи, що здійснюють виховну роботу, визначають її зміст, форми і методи з урахуванням Конституції України, Національної доктрини розвитку освіти України у XXI ст., документів Міністерства освіти і науки України, вимог Статуту коледжу та ін. нормативних документів.
Виховна робота в коледжі була і залишається важливим компонентом навчально-виховного процесу.
Під час організації виховної роботи особливу увагу звертаємо на створення чіткої виховної системи, яка б забезпечувала безперервність виховання, створення і збагачення традицій закладу, різнобічну соціально значиму діяльність, організацію змістовного дозвілля, індивідуальний підхід до роботи зі студентами, ранню профілактичну роботу щодо попередження асоціальної поведінки студентської молоді, сучасну психолого-педагогічну та методичну підготовку педагогічних працівників, викладацького складу до здійснення виховної роботи.
З метою ефективного виконання завдань виховної роботи, колектив творчо підходить до вибору форм виховних заходів, дбає про їх різноманітність, якість та ефективність, цікавість та актуальність; застосовуються різноманітні форми виховної роботи: планові заходи циклових комісій, тематичні вечори, концертні програми, інтелектуальні ігри, конкурси декламаторів, зустрічі з ветеранами війни і праці, змагання, дні здоров'я.
Традиційними і цікавими є заходи: «Давайте познайомимось», «А наостанок я скажу», «Квіткова феєрія», «Студент року», квк, фестивалі «Софіївські зорі» та «Студентська весна» та ін.
Студенти коледжу мають можливість сповна проявити свої задатки та здібності та удосконалити їх через участь у гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях, предметних гуртках.